BS Sowier

BS Sowier

12/631-06-00
ul. Wrocławska 97 30-017 Kraków

BS Sowier

Start
O Firmie
Autoryzacja Bosch
Galeria
Polityka prywatności
Lokalizacja
 • BS Sowier - To będzie Twój sezon

  To będzie Twój sezon

  Jeśli chcesz utrzymać swoje auto w doskonałej, wyczynowej formie to zapraszamy do sieci autoryzowanych serwisów samochodowych Bosch Car Service na akcję #Wiosenny starter.
  zobacz więcej
 • BS Sowier - Usługi oferowane w sieci warsztatów

  Usługi oferowane w sieci warsztatów

  Zapoznaj się z usługami oferowanymi w naszej sieci:
  • Przeglądy
  • Naprawa elektroniki
  • Klimatyzacja i ogrzewanie
  • Obsługa silnika
  • Naprawa hamulców
  • Serwisowanie kół
  • Szyby samochodowe
  • Oświetlenie...
   
  zobacz więcej

BS Sowier

ul. Wrocławska 97
30-017 Kraków
Pokaż na mapie
12/631-06-00
012/633-16-92
pon.-pt.
sobota
08:00 - 19:00
09:00 - 14:00
Wyślij e-mail

O Firmie

 
Firma „Sowier” powstała w 1969 roku, jako rzemieślniczy Zakład Mechaniki Pojazdowej, specjalizujący się w naprawach i obsłudze samochodów Polski Fiat, Zastava, FIAT.

Dzięki wysokiej renomie świadczonych usług, Firma stale rozwijała się i w 1980 roku została wytypowana na Autoryzowaną Stację Obsługi samochodów marki Toyota. Bardzo duży wpływ na tą decyzję miało nowoczesne, jak na ówczesne czasy, obiekty i wyposażenie zakładu oraz wysokie kwalifikacje zatrudnionego personelu. Z uwagi na to, że były to początki działalności Toyoty w Polsce, firma „Sowier” obejmowała swym zasięgiem terytorialnym całą Polskę południową - od Dolnego Śląska po Lublin oraz od Podhala po Łódź. Wkrótce, Firma uzyskała dodatkową autoryzację na obsługę serwisową kolejnych marek samochodów japońskich, tj. Isuzu oraz Nissan. Sytuacja ta uległa zmianie dopiero po roku 1990 - gdy wobec dynamicznego rozwoju rynku, Firma skoncentrowała się na sprzedaży i obsłudze samochodów wyłącznie marki Toyota, a głównym obszarem działania została północna część regionu krakowskiego.

W połowie 2004 roku, wskutek zmiany sytuacji rynkowej spowodowanej wprowadzeniem tzw. Rozporządzenia GVO oraz wygaśnięcia dotychczasowych kontraktów dealerskich, Firma skoncentrowała się na rozwoju wielomarkowej działalności serwisowej oraz na sprzedaży samochodów używanych. Dla utrzymania najwyższego poziomu jakości swojej działalności Firma wdrożyła system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy ISO 9001 (pierwsza certyfikacja DEKRA – 12.01.2005 r.) oraz nawiązała ścisłą współpracę z największym w Polsce importerem części do samochodów azjatyckich – firmą JC AUTO.

Najnowszym rozdziałem w historii Firmy jest przystąpienie na początku 2010 roku do międzynarodowej sieci Bosch-Service.

Więcej o historii firmy
BS Sowier
BS Sowier

Zobacz również

© Robert Bosch Sp. z o.o.